Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen Empty
MesazhTitulli: Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen   Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 6:13 pm

Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen

--------------------------------------------------------------------------------

Ok ketu do spjegohet se si me e vendos emrin e juaj ne Welcome screen(pasi qe starton kompjuteri).

Per ta e bere kete duhet ta kemi programin resource hacker e ate mund ta shkarkojm nga ky link:
http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip
Pasi qe ta kemi shkarkuar programin e instalojm ate ne kompjuter...
Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File > Open tani shkojm tek: C:\WINDOWS\system32 dhe e gjejm fajllin logonoui.exe
Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033 tani te Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe ju e deshironi dhe e ruajm tek C:\WINDOWS\system32
dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi rregullu me lart
shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon dhe ka fundit e keni UIHost dhe klikojm dy her ne te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni emrin si e keni ruajtur me pare.Ju faleminderit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
 
Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Programe :: eBooks-
Kėrce tek: