Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 do barcoleta shum te mira jon a ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

do barcoleta shum te mira jon a ? Empty
MesazhTitulli: do barcoleta shum te mira jon a ?   do barcoleta shum te mira jon a ? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 8:19 pm

do barcoleta shum te mira jon a ?

--------------------------------------------------------------------------------

Nje i ri hyri ne nje farmaci per te bler ilaqe,dhe e la motorrin jasht,kur del nuk e sheh me,sepse ia kishin vjedhur dhe fillon te bertas;MA KTHENI MOTORRIN SHPEJT,OSE DO TE BEJ ATE QE KA BER GJYSHI IM',Hajni i dogjoj kercenimet dhe ja kthen motorrin dhe e pyet,Tani qe ta ktheva motorrin a do te me thoni se qka ber ghyshi juaj??Dhe i riu ia ktheu'U kthye ne shtepi ne kemb Dy hajna donin me ik diku ne nje vend me taxi,dhe shkojn te vendi i taksive.Shohin nje taxi dhe shoferin brenda qe po rrinte.Hapin deren mbrapa dhe futen qe te dy brenda taksit.Shoferi kthen koken mbas dhe i pyet;-Ku do ikim quna?
-Pse edhe ti do vish me ne a?-I thonė hajnat. USHTARJA
Kapiteni i raporton majorit: "Nė ēetėn tonė kam gjetur njė vajzė e cila ka veshur uniformė meshkujsh dhe qe 6 muaj ėshtė kėtu"- Si ėshtė e mundur bertiti Majori: "A nuk e kan hetuar ushtarėt tjerė kur kan banjo (tush)? PO........... por askush nuk ka dashtur t'a paraqes VETURA
Bisedojnė dy gangster, e din ti i thot i pari se vllau im nisi tė prodhon njė vetur tė re me motor Mercedesi, karoseri BMW, rrotat tė Peugeotit, timonin e Ferarit.... HABITET tjetri dhe i thotė e ēka fitoi nė fund? Paj fitoi vetėm 10 vjet burg. Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i Njė shkencėtar Shqiptar po studionte njė plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu” pleshti hidhet. Mė pas i kėput krahėt. “Hidhu” i thotė pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahė tė kėputur u hodh. Mė pas i pret kėmbėt. “Hidhu” i thotė, pleshti hiē, “hidhu” edhe njė herė, pleshti hiē. Shkencėtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i kėmbėt, nuk dėgjon nga veshėt Po garonin Bushi, Putini dhe Rugova, cili ka ushtarin mė tė fortė dhe besnik.
Bush: tani di ta shohni se ēka ėshtė Marinsi. Xhon!
Po, ser.
Shko kėrce nga ajo kullė atje pėr shtetin tuaj dhe pavarsinė.
Ser, unė jam i martuar, fėmijė, familje...
Turp! Na ofendove, veten, mua dhe Amerikėn.
Putin: Tani ju do ta shohni se ēka ėshtė bereta e vėrtetė Ruse. Vladimir.
Po shoku kryetar.
Shko kėrce nga ajo kullė pėr shtetin tonė dhe shokun Leninin...
Shoku kryetar unė kam grua, fėmijė...
Turp, na ofendove shtetin, mua dhe veten.
Rugova: Tani ju do ta shohni ushtarin tim. Hasan, eja kėtu
Shka u bo bre?
A po e sheh atė kullė atje?
Po
Mos gabo me shku e me kcy prej atje...
Po a? Ti po mė kallxon mua, tash menjėhėre bile ANKETA
Nė tė gjithė botėn njerzit u pėrgjegjėn nė tė njejtėn pyetje "Ēfarė ėshtė mendimi juaj pėr mungesėn e ushqimit nė pjesėn tjetėr tė botės"?
Anketės iu pėrjgegjėn:
Nė Afrikė nuk e dinin ēka ėshtė ushqimi.
Nė Europė nuk e dinin ēka ėshtė mungesa.
Nė Europėn Lindore nuk e dinin ēka ėshtė mendimi juaj.
Nė Amerikė nuk e dinin ēka ėshtė pjesa tjetėr e botės Di nje barcolete te tmershme, deri tani ja kam treguar tre vetave dhe te tre vdiqen nga e qeshura.
- Po ti si mbete gjalle? se une nuk e kuptoj. Kishte blerė Rugova njė Mercedes dhe kishte hyp me u vozit pak, dhe po i thotė shoferit
Vozit!!
Po vozit shoferi, por ngadal, rreth 70 km/h. Kur Rugova ja pret:
Hec more ma shpejt vozit!
Ky po i gra por deri 100 km/h arriti.
Rugova nervozohet dhe thotė: ulu prapa bre kali, tash do tė tregojė unė se si vozitet.
Ulet rugova dhe vozit me shpejtėsi 200 km/h, nuk ndalet as nė tė kuqe, as nuk rrespekton shenja, asgjė dhe normal e ndalon policia.
Rugova e hap dritaren dhe pyet:
Ē ka u bo?
Polici kur e pa se kush ėshtė thotė:
Asgjė, zotri kryetar, rruga e mbarė...
Polici merr radio lidhjen dhe thėret policin tjetėr nė udhėkryqin tjetėr dhe i thotė:
Mos gabo me e ndal njė Mercedes tė zi!
Ky polici pyet:
Ē ka bre, kush ėshtė brenda?
Valla nuk e di, po shofer e kish Rugovėn

_________________
.....AC.....
do barcoleta shum te mira jon a ? Brusliyd5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
AlcO 'Holi[C]
Moderator
Moderator
AlcO 'Holi[C]

Male Numri i postimeve : 126
Age : 27
Location : I\'bregut
Job/hobbies : Sen Veq neY
Humor : Tu NeyTT.
Registration date : 20/09/2007

do barcoleta shum te mira jon a ? Empty
MesazhTitulli: Re: do barcoleta shum te mira jon a ?   do barcoleta shum te mira jon a ? Icon_minitimeSun Sep 30, 2007 12:49 am

hauuauhahua..N<>R
copY-pAstEE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
 
do barcoleta shum te mira jon a ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Biseda Tė Ndryshme :: Humor-
Kėrce tek: