Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Mrekullit e Kuranit... -

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

Mrekullit e Kuranit... - Empty
MesazhTitulli: Mrekullit e Kuranit... -   Mrekullit e Kuranit... - Icon_minitimeSun Oct 07, 2007 2:17 pm

Mrekullit e Kuranit... -

--------------------------------------------------------------------------------

Kjo mrekulli ėshtė ne formė te statistikes qe tregon perkthimin e fjalėve ne Kur'anin e shenjtė nė lidhje me jetėn.
Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-Dunya-Bota 115
Al-Akhira-Ahireti 115
Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-Mala'ikah-Melaqet 88
Al-Shayateen-Shejtani 88
Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-Hayat-Jeta 145
Al-Maout-Vdekja 145
Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-Rajul-Mashkulli 24
Al-Mar'ha-Femra 24
Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-Shahr-Muji 12
Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-Yahom-Dita 365

Fjala/Pėrkthimi Sa her ėshtė pėrmendur nė kuran
Al-bahar-Deti 32
Al-bar-Toka 13
Nėse i bashkojn tė dy fjal totali i pėrmendur ėshtė 45 . Tash nėse e bejm ni matematikė kjo del:
Uji :::: 32/45 X 100% = 71.11111111%
Toka ::: 13/45 X 100% = 28.88888888%
Naltė ėshte pėrqindja e ujit dhe pėrqindja e tokės si ne qė e dim kėsaj ditė .
Pra kjo ėshtė edhe ni mrekulli e famshėm e Kuranit.

_________________
.....AC.....
Mrekullit e Kuranit... - Brusliyd5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
 
Mrekullit e Kuranit... -
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Diskutime :: Feja Islame-
Kėrce tek: