Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si ta shpejtomi hard diskin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlcO 'Holi[C]
Moderator
Moderator
AlcO 'Holi[C]

Male Numri i postimeve : 126
Age : 27
Location : I\'bregut
Job/hobbies : Sen Veq neY
Humor : Tu NeyTT.
Registration date : 20/09/2007

Si ta shpejtomi hard diskin Empty
MesazhTitulli: Si ta shpejtomi hard diskin   Si ta shpejtomi hard diskin Icon_minitimeSun Oct 07, 2007 9:07 pm

Si ta shpejtomi hard diskin

Si me shpejtu hard diskin (Punon 100%)

hin run - > sysedit.exe pastaj e shihni dritaren me emer ( c:/windows/system.ini

aty e shihni shifren [386enh]
nder kit shifer e krijoni ni rresht ri edhe e shkruni kto ( Irq14=4096 )

klikoni tona aty nalt File -> Save dilni krejt

restarto pc dhe e sheh dukshem q* punon ma mire pc dhe ma shpejt

e kam testu vet pom ban ma mir vetem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
 
Si ta shpejtomi hard diskin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Programe :: Internet dhe Informatikė-
Kėrce tek: