Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s Empty
MesazhTitulli: disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s   disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s Icon_minitimeMon Oct 08, 2007 12:40 am

disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s

--------------------------------------------------------------------------------


1 I dėrguari i Allahut s. a. v. s. ka thėnė: "Xhenneti gjindet nėn kėmbėt e nėnės suaj"
*s. a. v. s. do tė thotė (paqa dhe shpėtimi i Allahut qofshin mbi tė)
2 I dėrguari i Allahut s. a. v. s. ka thėnė: "Nėse vetėm njė herė e keni thėnė dėshminė- shahadetin me bindje, do tė jeshė banor i xhennetit"

3 I dėrguari i Allahut s. a. v. s. ka thėnė: "Gruaja- femra e cila e ka zbuluar trupin e saj apo vishet me rroba shumė tė ngushta, nuk do t'ia ndiej erėn e xhennetit nė distancė prej 500 vitesh"

4 I dėrguari i Allahut s. a. v. s. ka thėnė: "Pluhuri i cili i ngjitet njė njeriu pėrderisa ėshtė nė rrugėn e Allahut, jo vetėm zjarri, por edhe tymi i xhehenemit ėshtė bėrė haram pėr ato pjesė- ku ėshtė ngjitur pluhuri"

_________________
.....AC.....
disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s Brusliyd5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
 
disa hadithe te pejgambeit muhamedi a.s
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Diskutime :: Feja Islame-
Kėrce tek: