Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlcO 'Holi[C]
Moderator
Moderator
AlcO 'Holi[C]

Male Numri i postimeve : 126
Age : 27
Location : I\'bregut
Job/hobbies : Sen Veq neY
Humor : Tu NeyTT.
Registration date : 20/09/2007

Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter Empty
MesazhTitulli: Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter   Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter Icon_minitimeMon Oct 08, 2007 12:46 am

Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter

Cito:
Menyra mė e lehtė sigurisht se ėshtė kjo..
Per kete do tė na duhet skripta bigdump.php marim prej rapidshare.com bigdump.rar.html
password: nst
Cito:
Uploadojm fajllat e Vbulletin ne host te ri pos folderit INSTALL i cili nuk na duhet,,,
Pastaj hapim nji folder ne ftp : DUMP dhe mrena shtijm bigdump.php dhe backup.sql (backupin tuaj)
Editojm bigdump.php keshtu :

$db_server = 'localhost'; Japim emrin e serverit te mysql"
$db_name = '95372'; database name ketu
$db_username = '95372'; username i Database
$db_password = '010201'; password i Database

Dhe bojm Chmod krejt fajllat ne fpt ne 777 ( preferoj ne SmartFtp)

Dhe pastaj kėshtu www.hostijuaj.com/dump/bigdump.php

Zgjedhim backup.sql dhe shkojm tek START IMPORT pas disa minuta Backupi juaj u importua ne forumin e ri...(kisha preferuar qe fajllat e VB qe i keni pas ne forumin tjeter ti shtini ne hostin e ri qe tju largoheni disa problemeve qe mund tju dalin )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
 
Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Programe :: Internet dhe Informatikė-
Kėrce tek: