Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Studentja 90 vjeqare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

Studentja 90 vjeqare Empty
MesazhTitulli: Studentja 90 vjeqare   Studentja 90 vjeqare Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 10:43 pm

Studentja 90 vjeqare

--------------------------------------------------------------------------------

Kur 90-vjeēarja Nola Ochs nga Kanzasi do tė diplomojė muajin e
ardhshėm, do tė jetė studentja mė e vjetėr nė botė e cila ka pėrfunduar
fakultetin. Sipas tė dhėnave tė librit tė rekordeve "Guinness", Nola do tė
thyejė rekordin tė cilin para saj e mbante Mozella Richardson. Nė
vitin 2004, Mozella diplomoi nė moshėn 90-vjeēare pėr gazetari nė
universitetin Oklahoma. Nola nuk ka pasur ndėrmend ta thyejė rekordin.
Ajo pas vdekjes sė bashkėshortit tė saj Vernonit mė 1972, ishte
regjistruar nė kolegj. Pas tri vjetėsh tė kaluara nė kolegj, kishte diplomuar. Vjeshtėn e kaluar, Nola vazhdoi tė
studiojė nė Fort Hays State University, ku pritet tė diplomojė nė fund tė majit. Mbesa e saj 20-vjeēare
do tė diplomojė tė njėjtėn ditė sė bashku me gjyshen. "Sa moshatarė tė mi kanė rastin tė studiojnė sė
bashku me gjyshen? Ajo vėrtet ėshtė 'cool' dhe studentėt tjerė e pėlqejnė", tha Alexandra, mbesa e
Nolas. "Tė gjithė mė kanė pranuar dhe ndihem si pjesė e studentėve. Mė respektojnė. Vitet nuk mė
ndalojnė. Gjithēka ėshtė mirė derisa jam e shėndetshme", tha Nola. Todd Lehay, shefi i Departamentit
tė historisė, nė tė cilin Nola studion, ka qenė i shqetėsuar nėse Nola do tė mund tė diplomonte. Por, nė
dy semestrat e parė, dyshimet e profesorėve janė zhdukur. "Nola sjell dinamikė nė ligjėratat e mia", tha
Lehay. Nola ka tre djem, 13 nipa dhe 15 stėrnipa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
 
Studentja 90 vjeqare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Biseda Tė Ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: