Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 TOP 10 Aktorėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

TOP 10 Aktorėt Empty
MesazhTitulli: TOP 10 Aktorėt   TOP 10 Aktorėt Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 11:02 pm

TOP 10 Aktorėt

--------------------------------------------------------------------------------

1. Brad Pitt


Biografia

Brad Pitt ėshtė i lindur me 18.12.1963 nė Shawnee nė Oklahoma nė SHBA. Nė shkollė tė mesme Pitt gjithmonė ėshtė marr me aktivitete sportive,muzikore,ka bėrė debate tė ndryshme etj.

Mė vonė Brad Pitt studjonė gazetarinė nė "University of Missouri",

mė pas Brad shkon nė Kaliforni ku do tė bėjė reklama pėr veshjet e Levi's. Rolin e tij kryesor pėr herė tė parė Brad Pitt do ta ketė nė flimin " Thelma and Louise" nė vitin 1991.

Disa nga filamt ku luan Brad Pitt janė:"Troy","The Mexican","Spy Game","Ocean's Twelve","Confessions of a Dangerous Mind", etj


2.Vin Diesel

Biografia

Vin Diesel ėshtė i lindur me 18.07.1967 nė New York nė SHBA.

Vin Diesel pėr herė tė parė nė skenė ėshtė paraqitur nė moshėn 7 vjeēare nė "Theatre For The New City". Diesel do tė vazhdoj tė mirret me aktrim nė teatre tė ndryshme gjatė adoleshencės sė tij dhe mė vonė arrin kulmin ku gjen famėn dhe interesimin e regjisorėve dhe drejtorėve tė ndryshėm kinematografik.

Disa nga filmat ku luan Vin Diesel janė:"Triple XXX","The Fast and The Furious","A Man Apart","Hitman","The Pacifier", etj
3.Ben Affleck


Biografia

Ben Affleck ėshtė i lindur me 15.09.1972 nė Berkely nė Kaliforni nė SHBA. Me aktrim do tė fillon tė merret nė moshėn 8 vjeēare kur sė bashku me familjėn e tij do tė largohen nga Kaliforna pėr nė Boston. Ben Affleck nė atė moshė do tė luaj nė "The Voyage of Mimi". Gjatė adoleshencės sė tij Ben Affleck do tė vazhdoj tė merret me aktrim. Ben Affleck ishte i dashuri i Jennifer Lopez-it, yllit tė muzikės si dhe femrės mė seksi nė botė.

Disa nga filmat ku luan Ben Affleck janė:"Jersey Girl","Daredevil",

"Daddy and Them","Boiler Room","Bounce","Armageddon". etj.
4.Keanu Reeves

Biografia

Keanu Reeves ėshtė i lindur me 02.09.1964 nė Beirut nė Liban.

Keanu ka studiuar nė njė shkollė tė artit nė Toronto nė Kanada "Toronto School for the Performing Arts",

Me aktrim Keanu Reeves fillon tė merret pas pėrfundimit tė shkollės sė mesme nė moshėn 18 vjeēare.

Keanu Reeves do tė bėhet njė aktor shumė i njohur nė filmin e tij

"Speed" ku luan me Sandra Bullock.

Disa nga flimat ku luan Keanu Reeves janė:"Constantine", "Speed","The Matrix","The Watcher","The Gift". etj.
5.Richard Gere


Biografia

Richard Gere ėshtė i lindur me 31.08.1949 nė Philadelphia nė SHBA. Richard Gere qysh i ri ka filluar tė merret me muzikė, nė shkollė tė mesme Richard do tė luaj me disa instrumente por edhe do tė shkruaj tekste tė kėngėve pėr produksionin e shkollės sė mesme. Mė vonė shohim Richard-in nė aktrim ku shumė shpejtė do tė bėhet njė yll i kinematografisė.

Disa nga filamt ku luan Richard Gere janė:"Bee Season", "Mr.Jones","Unfaithful","Chicago","Shall We Dance","Power". etj.

6.Samuel L.Jackson


Biografia

Samuel Leroy Jackson ėshtė i lindur me 21.12.1948 nė Washington DC nė SHBA. Samuel L.Jackson do tė luaj nė disa filma rreth moshės 18 vjeēare. Mirėpo ai bėhjet i njohur pėr publikun kur do tė luaj nė filmin "Jungle Fever".

Pas suksesi tė madh nė kėtė film Samuel L .Jackson-in e shohim

nė njė film shumė interesant nė " Jurassic Park".

Disa nga filmat ku luan Samuel L. Jackson janė:"Shaft","The Man","XXX State Of The Union","Coach Carter","Freedomland" etj

7.Eddie Murphy


Biografia

Eddie Murphy ėshtė i lindur me 03.04.1961 nė Brooklyn nė New York nė SHBA. Eddie Murphy qysh kur ishte fėmijė i bėnte tė qeshnin prindėt dhe shokėt e tij me gjestet dhe zėrin e tij karakteristik. Gjatė adoleshencės ai merret me disa aktivitete

"Talenti" siē i quante nė atė kohė Eddie Murphy.

Eddie Murphy do tė bėhet njė yll i Hollywood-it me filmin

"48 Hrs." dhe "Trading Places".

Disa nga filmat ku luan Eddie Murphy janė:"Daddy Day Care",

"I Spy","Nutty Professor II : The Klumps","Bowfinger".
8.Morgan Freeman


Biografia

Morgan Freeman ėshtė i lindur me 01.06.1937 nė Memphis nė Tennessee nė SHBA. Morgan Freeman ėshtė njė artist i vėrtet i Hollywood,talenti i tij dhe dashuria e tij ndaj artit e bėjnė kėtė njeri tė veēantė. Morgan qysh nė fėmijėri njihet si artist i shkėlqyeshėm nga seriali televiziv " The Electric Company". Pas njė paraqitje tė gjatė nė skenat televizive dhe aktrimit tė tij perfekt ai nė vitin 1987

nominohet pėr ēmimin oskar "Best Supporting Actor Oscar" .

Disa nga filmat ku luan Morgan Freeman janė: "Unleashed",

"An Unfinished Life","Batman Begins","Levity" etj.
9.Antonio BanderasBiografia

Antonio Banderas ėshtė i lindur me 10.08.1960 nė Malaga nė Spanjė. Pas pėrfundimit tė shkollimit Antonio Banderas shkon nė Madrid ku do tė bėhet anėtarė i ansamblit teatral nė "National Theater Of Spain". Pėr tė iu dal ballė kushteve nė atė kohė Antonio do tė punojė njė kohė si kamarier si dhe do tė mirret me modė edhe kėshtu pak nga pak do ta performon vetėn. Mė vonė Antonion Banderas-in do ta shohim nė skenat e kinematografisė botėrore nė Hollywood,ku ai sot ėshtė njė nga aktorėt mė tė suksesshėm.

Disa nga filmat ku luan Antonio Banderas janė:"The Legend of Zorro","Imagining Argentina","Once Upon a Time in Mexico". etj.
10.Harrison Ford


Biografia

Harrison Ford ėshtė i lindur me 13.07.1942 nė Chicago nė Illinois nė SHBA. Suksesin e tij nė botėn e kinematografisė Harrison Ford do ta pėjetojė vonė. Harrison Ford do tė fillon tė njihet si emėr nė botėn e kinematografisė kur ai sė bashku me tė dashurėn e vet tė kolegjit Mary Marquardt e cila mė vonė do tė jetė bashkėshortja e tij largohen nga Chicago pėr nė Hollywood nė vitin 1964.

Disa nga filmat ku luan Harrison Ford janė:"Hollywood Homicide",

"Manhunt","Firewall","Air Foce One","The Fugitive". etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
 
TOP 10 Aktorėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Diskutime :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek: