Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Empty
MesazhTitulli: Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi   Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 11:05 pm

Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi

--------------------------------------------------------------------------------

1. Duhanin (pirjen e duhanit). Pėrveē se humb ngjyrėn e dhėmbėve dhe shkakton erė tė keqe nga goja, duhan pirėsit janė nė rrezik potencial nga kanceri i gojės, dėmtimi i gingivės (mishit) sė dhėmbėve, sėmundjet periodontale dhe humbja e dhėmbėve.

2. Mos i pėrdorni dhėmbėt si mjet pėr gjėra tjera pėrveē pėrtypjes sė ushqimit.

3. Mos i shtrėngoni dhe kėrcitni dhėmbėt kur jeni nervoz apo gjatė fjetjes sepse kjo do tė ju shkaktoj probleme tė dukshme nė tė ardhmen.

4. Mos pėrdorni shumė sheqer, keni kujdes se ēka pini dhe me ēka ushqeheni.

5. S’keni kohė tė pastroni dhėmbėt? Koha e humbur pėr pastrimin/larjen e dhėmbėve ju kushton mė pak se problemet fizike,sociale dhe financiare tė cilat ju shkakton prishja dhe dhimbja e dhėmbit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
AlcO 'Holi[C]
Moderator
Moderator
AlcO 'Holi[C]

Male Numri i postimeve : 126
Age : 27
Location : I\'bregut
Job/hobbies : Sen Veq neY
Humor : Tu NeyTT.
Registration date : 20/09/2007

Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Empty
MesazhTitulli: Re: Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi   Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Icon_minitimeSat Sep 22, 2007 1:39 am

huahuaha qka po thu bre....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
AlcO 'Holi[C]
Moderator
Moderator
AlcO 'Holi[C]

Male Numri i postimeve : 126
Age : 27
Location : I\'bregut
Job/hobbies : Sen Veq neY
Humor : Tu NeyTT.
Registration date : 20/09/2007

Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Empty
MesazhTitulli: Re: Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi   Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Icon_minitimeSat Sep 22, 2007 1:39 am

flm per kshillen uhauhaua....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
Sponsored content
Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Empty
MesazhTitulli: Re: Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi   Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pėr tė mirėn e dhėmbėve tuaj harroni kėto shprehi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Diskutime :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek: