Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo Empty
MesazhTitulli: Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo   Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo Icon_minitimeSat Sep 22, 2007 12:23 pm

Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo

--------------------------------------------------------------------------------

Vazhdojm...
I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi pune shume dhe per ti lidhur ne nje pc duhet te vepruar keshtu:

Shkojm te kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne nje) shkojm te Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju del nje dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe asgje mos prekni.
Tani shkoni te ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj Pc-tjeter

Ky eshte nje minitutorial por besoj se dot ju pelqej dhe do te ja u lehtesoj punen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
MmEnToR1
Super Moderator
Super Moderator
MmEnToR1

Male Numri i postimeve : 51
Age : 27
Location : In Your Windows
Registration date : 03/09/2007

Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo Empty
MesazhTitulli: Re: Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo   Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo Icon_minitimeSat Sep 22, 2007 12:28 pm

flm Amir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
 
Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Programe :: eBooks-
Kėrce tek: