Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 fajl te urta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

fajl te urta Empty
MesazhTitulli: fajl te urta   fajl te urta Icon_minitimeSat Sep 08, 2007 3:50 pm

Fjal te urta


ja disa fjal te urta nga une

Njė dimėr nė atdhe ėshtė mė i ėmbėl se njėqind pranvera nė dhe tė huaj.(Greke)

Po ta marrė mbreti njė vezė nga fshatari, ministrat e tij do tė rrėmbejnė tė gjitha pulat e katundit.(Saadi)

Dinakėria ėshtė ēėshtje e instinktit, qė e ka edhe dhelpra, kurse menēuria ėshtė cilėsia mė e lartė e njeriut.(Qosja)

Mos pyet se ē'do tė bėjė atdheu pėr ty, pyet me gėzim ē'mund tė bėsh ti pėr tė.(Kenedi)

Mos iu frikėso tė arsimuarit, as tė paarsimuarit, por vetėm tė gjysmarsimuarit.(Kur'Ani)

Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre. Ai qe di me se shumti flet me se paku.(Populli)

Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa.(Populli)

C'ke bere do te ta bejne. (Populli)

Dardha bie nen dardhe.(Populli)

Dhelpra kur nuk e arrin rrushin,thote eshte i pabere.(Populli)

Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete.(Populli)

E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.į(Populli)

Tørinjt kujtojn se pleqt jan budallenj,por pleqt e din set t'rinjt jan budallenj.(George Champon)

Pėr tė jetuar duhet tė hamė por nuk duhet tė jetojmė pėr tė ngrėnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
AlcO 'Holi[C]
Moderator
Moderator
AlcO 'Holi[C]

Male Numri i postimeve : 126
Age : 27
Location : I\'bregut
Job/hobbies : Sen Veq neY
Humor : Tu NeyTT.
Registration date : 20/09/2007

fajl te urta Empty
MesazhTitulli: Re: fajl te urta   fajl te urta Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 6:58 pm

O kush po na Kallxon per Letersi pse spi bon amir detyrat e gjuhes kurr...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bregu-2.albanianforum.net
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>

Male Numri i postimeve : 86
Age : 27
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

fajl te urta Empty
MesazhTitulli: Re: fajl te urta   fajl te urta Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 8:03 pm

O sjam i shkolless Wink Razz

_________________
.....AC.....
fajl te urta Brusliyd5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://bregu-2.albanianforum.net
Sponsored content
fajl te urta Empty
MesazhTitulli: Re: fajl te urta   fajl te urta Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
fajl te urta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Diskutime :: Letėrsia-
Kėrce tek: