Bregu I Diellit 2 Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mir Se Vini Ne Forumin Ton
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 .....A<>C.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
<>AMMIR<>
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
<>AMMIR<>


Male Numri i postimeve : 86
Age : 29
Location : Prishtina
Humor : jeta Palishje
Registration date : 03/09/2007

amir
amir amir: ammir_kr@hotmail.com

.....A<>C..... Empty
MesazhTitulli: .....A<>C.....   .....A<>C..... Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 11:13 pm

.....A<>C..... Iphoneka1Njė milionė iPhone tė shitur pėr 74 ditė


Vetėm 74 ditė pas paraqitjes sė celularit tė ri nga Apple mbi njė milionė copė tė kėsaj pajisje mė tė dėshiruar tė telekomunikacionit, kanė arritur ta gjejnė rrugėn e vet deri tek blerėsit.

Nė 30 orėt e para tė paraqitjes nė treg, mė 29 qershor tė kėtij viti, Apple ka shitur nė tokėn amerikane mbi 270.000 ekzemplarė tė celularit iPhone. Shumė shfrytėzues kanė kaluar natėn para lansimit tė iPhoneit nė treg, para dyqaneve, qė tė grabisin njė pėr vete.

Javėn e kaluar, Steve Jobs, nė njė konferencė pėr media dhe publik, ka paraqitur njė varg risish nė familjen e iPodit, mirėpo edhe disa qė kanė tė bėjnė me iPhone, tė cilat edhe nuk i kanė pėlqyer tepėr publikut. Po atė ditė Apple ka paralajmėruar ndalimin e prodhimit tė iPhone me kapacitet prej 4 GB dhe
.....A<>C..... Iphone2vo2Krejtėsisht logjikshėm, njė veprim i tillė i Appleit ka nxitur zemėrimin nė mesin e shfrytėzuesve tė cilėt, nė vend tė 399 dollarėve aktual pėr iPhonein e tyre, kishin paguar 599 dollarė. Kritikat kanė shtyrė Applein qė tė gjithė shfrytėzuesve tė cilėt, 14 ditė para lirimit, kishin blerė celularin e tyre, t’u ofrojė njė dhuratė me vlerė prej 100 dollarėsh.

Natyrisht qė gjiganti i teknologjisė komunikuese dhe informuese ēon ujė nė mullirin e vet kėshtu qė, 100 dollarėt qė shfrytėzuesit do t’i marrin, ato mund t’i shpenzojnė vetėm nė dyqanet e Apple.

www.apple.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://bregu-2.albanianforum.net
 
.....A<>C.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bregu I Diellit 2 Forum :: Diskutime :: Shkenca-
Kėrce tek: